Czy smartfony na dobre zastąpią przedmioty codziennego użytku?

Standard

smartfony

Smartfony zastępują przedmioty codziennego użytku

Smartfony i tablety na dobre zrewolucjonizowały polski rynek. Według badań, już blisko dwie trzecie Polaków korzysta ze smartfonów, a jedna trzecia posiada tablet. Dane statystyczne mówią same za siebie. Do czego zatem wykorzystujemy te drobne, elektroniczne urządzenia?

Ogromna zmiana nastąpiła na rynku aparatów fotograficznych. Blisko połowa użytkowników smartfonów zrezygnowała z tradycyjnej opcji utrwalania wspomnień na rzecz średniej, acz satysfakcjonującej jakości zdjęć z telefonu.

Kolejnym „zapomnianym” urządzeniem jest budzik. Według badań, z wykorzystania tradycyjnego budzika zrezygnowało już około 40% użytkowników smartfonów, który idealnie spełnia tę funkcję.

Na liście zastąpionych urządzeń znalazły się także: nawigacja GPS, zegarek, kalkulator, odtwarzacz MP3, latarka, a nawet… komputer. W przypadku ostatniego, najczęściej wykonywaną czynnością jest odbieranie poczty, czy przeglądanie sieci. Znacznie wzrasta także sfera zakupów i sprzedaży – na tym polu lepiej spisują się tablety, które dodatkowo przejmują znaczące miejsce w kwestii zarządzania finansami.

Czy smartfony na dobre zastąpią przedmioty codziennego użytku? O tyle, o ile przenośne urządzenia mogą w dużym stopniu ułatwić codzienne życie, tak w wielu przypadkach możliwości mogą być jednak ograniczone. Mimo wszystko, bez wątpienia stanowią niezwykle istotną część obecnego, elektronicznego rynku.

Źródło: Deutsche Bank

Sprawdź też: Premium Mobile Opinie

3 komentarze do “Czy smartfony na dobre zastąpią przedmioty codziennego użytku?

  1. To prawda, smartfony w coraz większym stopniu spełniają funkcje innych urządzeń, ale myślę, że wielu z nich nie będą w stanie zastąpić w 100% jak np. komputer. 🙂

  2. Karolina P.

    Wiele się zmienia, to prawda. Moim zdaniem to pozytywne zmiany i z pewnością ułatwiające funkcjonowanie w dzisiejszych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *