Szykuje się zmiana lidera na mobilnym rynku?

Standard

huawei blog 2

Być może ta informacja zadziwi wiele osób, jednak cyfry mówią same za siebie. Smartfony chińskiego koncernu Huawei osiągają coraz lepsze (wręcz zaskakujące!) wyniki sprzedaży. Niedawno korporacja przedstawiła wyniki audytu finansowego za 2015 rok, według którego zysk netto wzrósł o 33%, w porównaniu do roku 2014. Najbardziej rozwinął się segment konsumencki, związany z bezpośrednim wzrostem zapotrzebowania na produkty z branży telekomunikacyjnej. Stale rośnie zainteresowanie smartfonami, tabletami i gadżetami tej marki.

Tendencje te wcale nas nie dziwią, bowiem wielu użytkowników smartfonów wskazuje, że głównie jego cechą jest dobry stosunek ceny do jakości. Obecnie ogromną popularnością cieszy się smartfon Huawei P8 Lite, o którym wspominaliśmy już na naszym blogu. Telefony cechują się atrakcyjnym, nowoczesnym designem oraz satysfakcjonującymi parametrami. Fenomen P8 Lite sprawił, że już 6 kwietnia swoją premierę będzie miał jego następca – Huawei P9 Lite. Jak zawsze pojawiły się też pewne doniesienia odnośnie specyfikacji. Mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w trzy kamery, 5,2-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 3 GB RAM-u oraz 32 GB pamięci flash. Dodatkową atrakcją ma być też czytnik linii papilarnych, a także rozwiązania wspierające mniejszy pobór energii i dłuższe działanie bez ładowania.

Do tej pory Huawei osiągał więcej sukcesów niż porażek. Czy w tym roku – z nowym smartfonem – uda się podtrzymać dobrą passę? Czas pokaże. Na chwilę obecną, mimo wszystko sporo brakuje chińskiemu koncernowi do pozycji jaką posiada chociażby Apple czy Samsung.

Źródło: Huawei

Sprawdź też: Premium Mobile Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *