Porównanie „średniaków” Samsunga

Standard

a3 vs a5

Telefony klasy średniej od pewnego czasu pozytywnie zaskakują, szczególnie jeśli chodzi o produkty Samsunga. Modele należące do niższej półki cenowej – A3 i A5 okazały się strzałem w dziesiątkę, bowiem postanowiono odświeżyć ofertę i wprowadzić nieco bardziej prestiżową wersje 2016.

Pozytywne wrażenie robi przede wszystkim nie plastikowa, a metalowa elegancka ramka, której towarzyszy dobrej jakości szkło przedniej i tylnej obudowy w postaci Corner Gorilla Glass 4. Oba smartfony prezentują się podobnie, różni je natomiast specyfikacja techniczna i rozmiar. Samsung Galaxy A3 jest nieco mniejszy, wielkość wyświetlacza to 4,7 cala. W przypadku A5 mamy do czynienia z wyświetlaczem 5,2 cala. Analogicznie telefony różnią się także rozdzielczością. W obu przypadkach jest ona wystarczająca, a jasność, barwy i kąt widzenia są bardzo dobre. Wielkość pamięci RAM to 1,5 GB + 16 GB pamięci wbudowanej dla A3 i 2 GB RAM + 16 GB pamięci wbudowanej w przypadku A5. W obu przypadkach parametry aparatu głównego są takie same i wynoszą 13 Mpx , z przewagą dla A5, który posiada dodatkowo funkcję stabilizacji obrazu. Zdjęcia wykonane przy pomocy obu smartfonów są zdecydowanie satysfakcjonujące. To co wyróżnia telefony to czytnik linii papilarnych w modelu A5 którego zabrakło w A3.

Zagłębiając się w szczegóły specyfikacji technicznej łatwo można stwierdzić, że oba modele reprezentują dużo więcej, niż można się spodziewać po smartfonach ze średniej półki.

Sprawdź też: Premium Mobile Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *