Porównanie „średniaków” Samsunga

Standard

a3 vs a5

Telefony klasy średniej od pewnego czasu pozytywnie zaskakują, szczególnie jeśli chodzi o produkty Samsunga. Modele należące do niższej półki cenowej – A3 i A5 okazały się strzałem w dziesiątkę, bowiem postanowiono odświeżyć ofertę i wprowadzić nieco bardziej prestiżową wersje 2016.

Pozytywne wrażenie robi przede wszystkim nie plastikowa, a metalowa elegancka ramka, której towarzyszy dobrej jakości szkło przedniej i tylnej obudowy w postaci Corner Gorilla Glass 4. Oba smartfony prezentują się podobnie, różni je natomiast specyfikacja techniczna i rozmiar. Samsung Galaxy A3 jest nieco mniejszy, wielkość wyświetlacza to 4,7 cala. W przypadku A5 mamy do czynienia z wyświetlaczem 5,2 cala. Analogicznie telefony różnią się także rozdzielczością. W obu przypadkach jest ona wystarczająca, a jasność, barwy i kąt widzenia są bardzo dobre. Wielkość pamięci RAM to 1,5 GB + 16 GB pamięci wbudowanej dla A3 i 2 GB RAM + 16 GB pamięci wbudowanej w przypadku A5. W obu przypadkach parametry aparatu głównego są takie same i wynoszą 13 Mpx , z przewagą dla A5, który posiada dodatkowo funkcję stabilizacji obrazu. Zdjęcia wykonane przy pomocy obu smartfonów są zdecydowanie satysfakcjonujące. To co wyróżnia telefony to czytnik linii papilarnych w modelu A5 którego zabrakło w A3.

Zagłębiając się w szczegóły specyfikacji technicznej łatwo można stwierdzić, że oba modele reprezentują dużo więcej, niż można się spodziewać po smartfonach ze średniej półki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *