Jakie nowości przyniesie nowy system iOS 10?

Standard

iphone

Podczas ostatniej konferencji WWDC, Apple oficjalnie ogłosił kolejne nowości, które prawdopodobnie  uszczęśliwią posiadaczy iPhone’a i iPada. Dotyczą one przede wszystkim nowego systemu, nazwanego iOS 10.

Pierwsza nowinka dotyczy funkcji ekranu blokady (Rise to Wake), który pojawiać się będzie w momencie podniesienia go z blatu, przez co stanie się łatwiejszy do zobaczenia. Gwoli uściślenia – obecnie ekran znika dość szybko, co uniemożliwia podejrzenie powiadomień. Wzbogacone zostaną także funkcje powiadomień usprawniające przejście do interesujących aplikacji np. przesunięcie ekranu w bok spowoduje uruchomienie aparatu. Duże znaczenie ma tutaj dodatek 3D Touch.

Nowości dotknęły także aplikacji – Apple Maps otrzymała funkcje podpowiedzi ułatwiające znalezienie interesujących nas miejsc czy lokali, Apple Music i News otrzymały odświeżony, czytelniejszy interfejs. Aplikacja Zdjęcia umożliwi rozpoznawanie twarzy oraz miejsc i automatyczną ich segregacje do albumów. Innym udogodnieniem jest opcja transkrypcji poczty głosowej, uzyskanie danych o rozmówcy podczas odbierania telefonu i rozbudowaną bazę obrazków i emoji.

Ogromną zaletą jest integracja iPhone’a z Makiem oraz współdzielenie schowka, co pozwoli na szybkie i bezproblemowe kopiowanie treści i materiałów z jednego urządzenia do drugiego. Nowości dotyczą także iPada, który otrzyma możliwość przeglądania dwóch stron www obok siebie dzięki widokowi Split View.

Jednak największym hitem okazała się możliwość usuwania domyślnych aplikacji iPhone’a. Dzięki temu niechciane i nieużywane aplikacje przestaną pochłaniać pamięć i spowalniać działanie telefonu. Jest tu jednak mały haczyk, albowiem usunięcie jednej aplikacji może spowodować problem z przekazem informacji na innym urządzeniu Apple. Apikacje mogące wylądować w koszu to m.in.: iBooks, FaceTime, iCloud Drive, iTunes Store, Kalendarz, Kalkulator, Kompas, Kontakty, Mapy, Moi znajomi, Pogoda, Watch, Giełda, Home, Muzyka, News, Notatki.

Darmowa aktualizacja nowego systemu iOS 10 będzie dostępna już jesienią tego roku.

Źródło: Trusted Reviews

Sprawdź też: Premium Mobile Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *