Dlaczego wirtualny operator jest tańszy?

Premium Mobile - najtańszy operator komórkowy
Standard

Abonament Freedom1 to tylko 19,90 zł. Dlaczego wirtualny operator (MVNO) jest TAŃSZY?

 

Taryfy Premium Mobile oferują tyle samo lub więcej niż konkurencyjne abonamenty, ale są znacznie tańsze. Jak to możliwe? Ponieważ jesteśmy operatorem wirtualnym.

Operator wirtualny – co to znaczy?

„Wirtualny” oznacza „działający na bazie już istniejącej infrastruktury”. Jesteśmy jak piekarz, który zamiast samodzielnie uprawiać zboże i mielić je, po prostu kupuje mąkę i skupia się na wypiekaniu chleba. Dzięki temu nie musi rekompensować sobie kosztów utrzymania pola i młyna.

Działamy na podobnej zasadzie. Zamiast budować całe zaplecze od podstaw, zawarliśmy umowę z Plusem na wykorzystanie jego sieci radiowej. Nie inwestowaliśmy gigantycznych kwot w stawianie wież transmisyjnych w całym kraju, więc teraz nie musimy pobierać wyższych opłat od klientów.

Jednocześnie mamy dostęp do jednej z najlepszych struktur teleinformatycznych w Polsce. Dzięki temu jakość naszej oferty przebija propozycje wielu „dużych” operatorów.

Co daje tani abonament?

W planie Freedom1 dostajesz nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz pakiet internetowy 5 GB. To wszystko za 19,90 zł, z umową wiążącą cię tylko na miesiąc. W każdej chwili możesz z niej zrezygnować bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dla porównania: w Orange także dostajesz rozmowy i SMS-y bez limitu, ale pakiet internetowy jest mniejszy – to tylko 3 GB. Płacisz aż 29,90 zł i wiążesz się z operatorem na dwa długie lata. Sieć stawia takie warunki, ponieważ utrzymanie infrastruktury kosztuje.

Dlaczego operatorzy „wypożyczają” swoje zaplecze?

Możesz się zastanawiać, dlaczego sieci udostępniają infrastrukturę takim wirtualnym operatorom, jak Premium Mobile, skoro jesteśmy dla nich konkurencją. Czy to im się opłaca?
Tak, ponieważ płacimy za korzystanie z sieci radiowej. Wprawdzie nasze koszty są znacznie niższe niż wydatki na utrzymanie wież transmisyjnych, ale to wciąż ulga i zabezpieczenie finansowe dla ich właściciela.

Jak widzisz, na takim modelu współpracy zyskują wszyscy – zwłaszcza klienci, którzy mogą wybrać abonament za 19,90 zł 🙂

Sprawdź też: Premium Mobile Opinie

2 komentarze do “Dlaczego wirtualny operator jest tańszy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *